Szukaj

Zastosowania

Nowoczesne technologie zapewniają coraz większy dostęp do zaawansowanego sprzętu, który ułatwia pracę w wielu dziedzinach. Sprzęt kontrolno-pomiarowy pozwala na pozyskiwanie wielu rodzajów informacji, które wydają się już niezbędne do prawidłowej pracy firm sieciowych. Firmy działające w branżach takich jak telekomunikacja, TV kablowa, energetyka, ciepłownictwo, gazownictwo, geodezja czy wykonawstwo sieci mają dzisiaj szeroki dostęp do nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu każdego dnia mogą rozszerzać zakres swoich usług i udoskonalać poziom obsługi swoich klientów.

Codzienną pracę w firmach wodociągowo-kanalizacyjnych ułatwiają między innymi kamery inspekcyjne typu „push-rod”, które dzięki swoim niewielkim rozmiarom i prostej obsłudze pozwalają na szybką inspekcję trudno dostępnych miejsc i wczesne wykrywanie wszelkiego rodzaju usterek, dzięki czemu możliwa jest szybka ich naprawa na wczesnym etapie. Kamery inspekcyjne tego typu posiadają szereg możliwości, które zwiększają ich funkcjonalność, takie jak samopoziomowanie głowicy kamery, zapis obrazu z inspekcji na karcie SD, zasilanie z akumulatora wewnętrznego, czy wyposażenie głowicy kamery w nadajnik sygnału, dzięki czemu można lokalizować pozycję głowicy wraz z podaniem jej głębokości z powierzchni ziemi przy użyciu odpowiedniego odbiornika. Nowoczesne kamery inspekcyjne znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach związanych z monitorowaniem sieci podziemnych, często też stają się niezbędnym elementem codziennej pracy.

Niebywałym ułatwieniem w pracy wszystkich firm prowadzących prace wykopowe sprzętem mechanicznym okazują się być lokalizatory kabli i rur, często nazywane szukaczami kabli. Do wykrywania trasy przebiegu podziemnych sieci kabli i rur stosowane są bardzo wiarygodne i profesjonalne urządzenia dostępne w wielu różnych opcjach i w kilku klasach. Typowe szukacze kabli podziemnych to urządzenia stosowane najczęściej do lokalizacji kolizji na trasie prowadzonych robót wykopowych z użyciem ciężkiego sprzętu mechanicznego lub mini-koparek. Chronią one operatora koparki oraz jego współpracowników przed przypadkowym uszkodzeniem elementów uzbrojenia podziemnego. Nowoczesne szukacze kabli pozwalają na zdecydowane zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wszelkich prac wykopowych.

Bardziej zaawansowane technologicznie lokalizatory kabli i rurociągów znajdują szerokie zastosowanie we wszystkich firmach odpowiedzialnych za eksploatację, obsługę, konserwację oraz bieżące naprawy różnego typu sieci podziemnych. Urządzenia te pozwalają na precyzyjne śledzenie trasy przebiegu wszystkich elementów infrastruktury podziemnej, jednoznaczną identyfikację własnych sieci oraz na punktową lokalizację uszkodzeń niektórych typów uszkodzeń kabli, ciepłociągów i gazociągów.

Dzięki zastosowaniu coraz nowocześniejszych technologii, zarówno lokalizatory kabli, jak i reflektometry kablowe pozwalają na coraz dokładniejszą lokalizację trasy przebiegu oraz uszkodzeń sieci kablowych i niektórych rurociągów. Podobnie do powszechnych dzisiaj smartfonów i tabletów, reflektometry kablowe charakteryzują się stale zwiększającą się funkcjonalnością z uwzględnieniem powszechnych w użyciu udogodnień eksploatacyjnych jak dotykowy kolorowy wyświetlacz LCD czy bezprzewodowy przekaz danych pomiarowych do urządzeń współpracujących. Stają się przez to bardziej intuicyjne w użyciu i pozwalają na łatwiejsze pomiary uszkodzonych kabli i ciepłociągów preizolowanych.

Znacznym ułatwieniem w pracy firm obsługujących podziemne sieci rurociągów są także magnetometry. Podstawową zaletą współczesnych magnetometrów stosowanych do lokalizacji zagubionych lub zasypanych włazów i pokryw, to wykrywanie tylko obiektów ferromagnetycznych i tym samym eliminacja innych niechcianych znalezisk typu aluminiowe puszki czy kapsle. Ponadto, magnetometry odznaczają się prostotą obsługi, nieskomplikowanym i intuicyjnym menu, niskim stopniem zużycia energii, dużej wytrzymałości mechanicznej i odporności na trudne warunki pracy w terenie otwartym. Znakomita czułość pozwala na dokonywanie pomiarów nawet na dużych głębokościach, a specjalne czujniki informują o obecnych w pobliżu instalacjach elektrycznych.

Przedstawiamy Państwu bogatą ofertę niezawodnego i profesjonalnego sprzętu kontrolno-pomiarowego, który został wyselekcjonowany z niezwykłą starannością spośród urządzeń produkowanych przez uznanych w świecie producentów. Chcielibyśmy, aby oferowane przez nas urządzenia mogły służyć Państwu podczas pracy każdego dnia i skutecznie pomagać w rozwiązywaniu problemów, które Państwo napotkają na swojej drodze.

 

urządzenia pomiarowe idealne do mierzenia większych odległości w linii prostej i po łuku
wykrywanie zagrożeń mediami toksycznymi lub wybuchowymi
uzyskiwanie i archiwizacja informacji o instalacji podziemnej, analizy danych
© 2019 TESTERON, Wykonanie: ADVIS